Chcę wrócić do Polski

Witam nazywam się Borys, mam lat 16... Obecnie mieszkam w Anglii, lecz chce bardzo wrócić do Polski. Rozmawiałem na ten temat z mamą i ona się zgodziła, jak i moja babcia, do której miałbym wrócić.

Lecz mam duży problem, bo nie wiem, jaka by była sytuacja – czy babcia miałaby mnie adoptować, czy coś w inny sposób. Do Polski chcę bardzo wrócić, ponieważ nie umiem się odnaleźć w Anglii, w szkole jest ciężko, bo nie umiem za bardzo języka ;(

Siedzę całymi dniami w domu, bo znajomych jest bardzo mało... Jest mi bardzo ciężko. Mój adres e-maila borysgtr@o2.pl. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj!

Proponowałabym szczerze porozmawiać z rodzicami, jak oni wyobrażają sobie Twój powrót do kraju. Powinieneś mieć możliwość zadania wszystkich pytań, które są dla Ciebie ważne, a wówczas uzyskana odpowiedź zagwarantuje Ci poczucie bezpieczeństwa i jasną sytuację.

Chciałabym Cię również zapewnić, że brak adaptacji do innych warunków kulturowych - innego kraju - występuje dość często i jest zjawiskiem powszechnym. Dobrze, że otwarcie zapytałeś mamę, czy mógłbyś wrócić do kraju.

Teraz ważne jest tylko, abyście wspólnie ustalili, kto będzie się Tobą opiekował i nie musi to być tożsame z tym, że babcia Cię zaadoptuje. Rodzice mogą wydelegować opiekuna, np. w Twoim przypadku babcię, która podczas ich nieobecności będzie się Tobą opiekować.

Powodzenia!