Chcę wyjść z anoreksji. Czy moje odżywianie jest prawidłowe?

Witam, mam 14 lat i mam wrażenie, że powoli wychodzę z anoreksji. Czasami jednak zastanawiam się, czy nie jem za mało. Mój jadłospis wygląda tak: - śniadanie: bułka z ziarnami z żółtym serem, muesli z jogurtem i pomidor, - II śniadanie: jabłko i batonik zbożowy lub jabłko i grahamka, lub jabłko i jogurt, - obiad: szklanka razowego makaronu lub ryżu, lub kaszy, smażona pierś z indyka, do tego gotowane warzywa (brokuły, fasolka lub kalafior, itd.), - podwieczorek: owoce lub warzywa w dowolnych ilościach albo jogurt naturalny, - kolacja: kasza ze smażonymi warzywami albo bułka grahamka z masłem i jogurt naturalny z owocami, płatkami owsianymi i otrębami. Do tego chcę jeszcze dodać, że tańczę 3 razy w tyg, w tych dniach jem więcej, tak, aby nie czuć się głodna, także chciałabym się spytać, co jeść, aby mieć więcej energii i polepszyć swój humor? Pozdrawiam:)

Witam serdecznie,

skład swojej diety możesz skonsultować z dietetykiem.

To, ile kalorii powinnaś spożywać,  zależy od kilku czynników - np. Twojego wzrostu i masy ciała.
Przykładową dietę dla nastolatka znajdziesz na stronie:http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj, że dieta to jedynie jeden z elementów wychodzenia z anoreksji. Podstawowe znaczenie ma psychoterapia. Odpowiednią pomoc lekarską i psychologiczną uzyskasz w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Z pozdrowieniami