Chcę wyliczyć kiedy mam dni płodne: jak to zrobić?

Bardzo chcę mieć dziecko, ale nie wiem kiedy mam dni płodne. Proszę o pomoc w wyliczeniu dni płodnych. Okres miałam 18.02.11, a skonczył mi się 22.02.11. Kiedy będę miała dni płodne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jedną z metod obliczania dni płodnych jest reguła Holta.
W 28-dniowym cyklu miesiączkowym owulacja przypada mniej więcej na 14 dni przed miesiączką,dni płodne przypadają  w czasie między 9 a 18 dniem cyklu.

Jeżeli Pani cykle są krótsze bądź dłuższe trzeba to koniecznie uwzględnić.
Jeżeli są krótsze to w tym wypadku okres płodności oblicza się odejmując tyle dni o ile cykl jest krótszy porównując do cyklu 28-dniowego.
Czyli jeżeli Pani cykl trwa 25 dni, odejmujemy 3 dni i wtedy okres płodności trwa od 5 do 15 dnia cyklu.Podobnie jeżeli cykle są dluższe.Wtedy dodajemy liczbę dni.

Metoda ta oblicza prawdopodobne występowanie dni płodnych na podstawie długości cyklu i nie może stanowić jedynej metody antykoncepcyjnej.Należy również zaznaczyć,że dni płodne mogą zostać zaburzone przez czynniki takie jakstres,przemęczenie czy choroba.

Pozdrawiam!