Chcę wyszczuplić uda: jak pogodzić dietę z alergią?

Mam 16 lat i 171cm wzrostu. Ważę 65 kg. Nie ukrywam, że nie jestem zadowolona ze swojego ciała. Moje uda są za grube. Jest na nich cellulit oraz rozstępy. Brzuch mam płaski, ale niedawno pojawiły się boczki. Wstydzę się nosić obcisłe bluzki. Raczej mam aktywny tryb życia. Jadłospis zmieniłam, spożywam dużo warzyw i owoców, zaczęłam mniej słodzić herbatę, rzadko jem tłuste potrawy. Wszystkie porady jakie czytałam to: zmień dietę. Zastąp pszenne pieczywo żytnim, pełnoziarnistym. I tutaj jest problem. Mam alergię na ziarna zbóż, słonecznik.. Nie mogę jeść pieczywa pełnoziarnistego oraz żytniego. Czym więc mogę zastąpić pszenne pieczywo? Co zrobić z nogami i boczkami? Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie.

Recepta na "boczki" i cellulit zawsze opiera się na tym co przeczytałaś - aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie. Bardzo dobrze, że jesz dużo warzyw i owoców. Spożywaj również chude mięsa oraz wędliny, niskotłuszczowy nabiał, niesłodzone napoje i wszystkie inne produkty polecane w diecie redukcyjnej. Oczywiście z wyjątkiem tych na które jesteś uczulona. Jeśli jest to tylko pszenica i żyto, nie oznacza to konieczności eliminacji pieczywa z diety. Możesz piec chleb i bułki sama, z wykorzystaniem mąki owsianej, kukurydzianej, gryczanej i wielu innych, które znajdziesz w większych supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością. Wychodzą z nich naprawdę cuda. W internecie nie brakuje przepisów, które ich tworzenie ułatwiają. Do swoich wypieków używaj też otrębów, np. owsianych. Są doskonałym źródłem błonnika. Chleb z ich udziałem możesz uznać za substytut pełnoziarnistego.

Prócz tradycyjnego pieczywa, możesz zrobić a'la kromkę chleba w mikrofalówce: zmieszaj 3 łyżki otrąb z 1 łyżką serka homogenizowanego, 1 jajkiem, szczyptą soli, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia (niekoniecznie bo przepis "działa" bez niego też) i opcjonalnie ziołami. Mikrofaluj w płaskim talerzu, ok 3-4 min. Smacznego!

Pozdrawiam