Chcę zajść w ciążę, odstawiłam tabletki. Jaka będzie długość cyklu i kiedy są moje dni płodne?

Witam, mam 27 lat i mały problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ok. 1,5 roku. Ostatnio wraz z chłopakiem zdecydowaliśmy, że chcemy mieć dziecko. 3 września dostałam okres, trwał ok. 4 dni, był regularny odkąd zażywam tabletki (wcześniej trwał do 7 dni i był dość obfity). 15 września przerwałam zażywanie tabletek, do tego czasu wzięłam 10 szt. z blistra, następnego dnia kochałam się z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia, a w niedzielę 19 września wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia, trwało 7 dni i było bardzo obfite, co było prawdziwą męką dla mnie. Dodam, że od odstawienia nie stosujemy żadnej antykoncepcji. W związku z tym mam kilka pytań. Jakie są szanse, że dzień po odstawieniu mogłam zajść w ciążę (jak sobie pózniej obliczyłam byłam tuż przed owulacją)? Na razie, nie zauważyłam u siebie żadnych objawów, które mogłyby o tym świadczyć, ale może to za wcześnie. Drugie pytanie, kiedy mogę się spodziewać kolejnego okresu, bo nie wiem czy krwawienie z odstawienia mam traktować jak okres i od niego liczyć cykl, czy od tego okresu właściwego z początku września? Jeśli od tego z początku września, to teoretycznie powinnam dostać kolejny dziś lub jutro, ponieważ mamy 1 października. Ostatnie pytanie - czy mogę być w ciąży, mimo że dostałabym teraz okres? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jak Pani obliczyła tą owulację? Podczas stosowania tabletek owulacja jest zablokowana. Rzeczywiście występuje po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (zwykle ok. 8-10 dni od odstawienia), ale nie ma to nic wspólnego z obliczaniem "dni płodnych". Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych płodność jest zwiększona, więc mogła Pani zajść w ciążę.
2. Trudno powiedzieć, kiedy wystąpi kolejna miesiączka. Zdecydowanie długość cyklu powinna pani liczyć od pierwszego dnia ostatniego krwawienia (tj. tego, które wystąpiło po odstawieniu tabletek), jednak proszę pamiętać, że cykl może być nieregularny.
3. Ciąża nie jest wykluczona.