Chcę zajść w ciężę, czy bakteria coli może być niebezpieczna?

Dwa razy byłam w ciąży, raz miałam ciążę pozamaciczną, a drugi raz poronienie po inseminacji, bardzo chcę mieć dziecko, mam już 40 lat, ale to chyba nie jest jakiś problem, bo teraz dużo kobiet rodzi po czterdziestce.
Problem jest w tym, że cały czas mam bakterię coli. Leczy się ją antybiotykami na jakiś czas, miesiąc i później z powrotem wraca, a do tego mam jedną nerkę.
Co mam zrobić?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Kobieta planując ciążę powinna mieć wyleczone wszelkie infekcje ponieważ w ciąży mogą one mieć cięższy przebieg oraz jest ograniczona możliwość farmakoterapii ze względu na rozwijający się płód.

Rozumiem, że coli wykryta została w moczu. Powinna być Pani przeleczona antybiotykiem zgodnie z antybigramem. Gdyby to nie przyniosło efektu, konieczna będzie konsultacja urologiczna.

Pozdrawiam