Chcę zdrowo schudnąć. Jak to zrobić?

Witam. Nazywam się Radek. Mam 17 lat. Ważę 87 kg i mam 170 cm wzrostu. Wiem, że się zaniedbałem, dlatego postanowiłem sięgnąć po radę fachowca oraz zmienić całkowicie tryb życia, nie jeść słodyczy, fast-foodów i odżywiać się zdrowo. Chciałbym się dowiedzieć jak schudnąć w miarę szybko 12-15 kg oraz jaką dietę stosować (co jeść) i ile kalorii dziennie spożywać? Z góry dziękuję, pozdrawiam!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Całkowita zmiana stylu życia wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń. Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę, dlatego powinieneś postarać się ją zredukować poprzez aktywność fizyczną i właściwe odżywianie. Nie napisałeś jak wygląd Twój jadłospis, dlatego nie potrafię stwierdzić, co robisz źle, a co dobrze. Bezwzględnie powinieneś wyeliminować fast-foody, napoje gazowane, słodzone napoje i nektary, słodycze, chipsy, słone przekąski, gotowe dania i tłuste mięsa oraz sery. Zwiększ natomiast ilość warzyw i produktów pełnoziarnistych w swojej diecie. Tłusty nabiał i produkty mięsne zastąp chudymi produktami mlecznymi, mięsem drobiowym, chudymi kawałkami mięsa czerwonego i rybami.

Więcej dowiesz się z artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Powinieneś także pomyśleć o wizycie u dietetyka, który przeprowadzi z Tobą wywiad żywieniowy, ułoży dietę i pomoże w walce z nadwagą.

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Codziennie bądź aktywny minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, czy zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam