Chcę zrzucić parę kilo

Dzień dobry. Mam 13 lat, w tym roku 14. Ważę 53kg, mój wzrost to 158. Czy moja waga jest prawidłowa? Bardzo chciałabym schudnąć, chociaż do 50,49 kg. Wydaje mi się że jestem gruba. Wiem ze w moim wieku odchudzanie nie jest zdrowe. Czytałam. Jednak bardzo mi zależy na tym żeby troszkę zbędnych kilogramów zniknęło. Chodzę do I gim. WF mam 3 razy w tygodniu. Oprócz tego czasami sobie potańczę, porobię jakieś brzuszki albo przysiady w domu. Prawie codziennie chodzę na spacer z psem, mam zajęcia dodatkowe z angielskiego. Chciałabym się odchudzić raczej w domu. Potrzebuję jakiejś motywacji, dobrego jadłospisu(nie za bardzo skomplikowanego). Nie mam możliwości chodzenia na siłownie. W każde ferie co dzień jeżdżę na lodowisko, chociaż wiadomo ze w dni szkolne nie mogę. Pomóżcie :) Dziękuję ;)

Witam,

Tak, BMI odniesione do siatki centylowej świadczy o tym, iż proporcja masy ciała do wieku, wzrostu i płci jest w Twoim przypadku prawidłowa - nie powinnaś się odchudzać, a jedynie zdrowo odżywiać i regularnie się ruszać, aby zapobiec tyciu.

Piramidę IŻŻ znajdziesz tu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Codziennie bądź aktywna.
Dobre pomysły na ruch to:
spacery z psem
uczestniczenie w zajęciach typu SKS
uczęszczanie z rodzicami na basen
codzienne wykonywanie ćwiczeń w domu (pod okiem rodziców, pomysłów szukaj na www.abccwiczenia.pl)
jeżdżenie na łyżwach zimową porą.
Wszystko zależy od Twoich możliwości, upodobań i stanu zdrowia.

We wszystkich kwestiach radź się rodziców i to z nimi podejmuj decyzje.

Pozdrawiam