Chciałabym schudnąć 15 kg - jak to zrobić?

Mam 21 lat, 167 cm wzrostu i ważę 80 kg. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia- trenuję rugby- mamy 3-5 razy w tygodniu treningi -dużo biegania. Jak na swoją sylwetkę jestem bardzo wysportowana. Nie stosowałam specjalnie diety kecz moje posiłki wydają mi sie dość zdrowe: Śniadanie: zielona herbata / kawa rozpuszczalna, 3 kromki chleba lub 2 kajzerki z wędliną drobiową, sałatą i ogórkiem, rzodkiewką lub papryką II śniadanie: bułka najczęściej z tym co na śniadanie Obiad: pierś z kurczaka, ryż lub ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej lub marchwi kolacja: zielona herbata / kawa rozpuszczalna, 3 kromki chleba lub 2 kajzerki z wędliną drobiową, sałatą i ogórkiem, rzodkiewką lub papryką lub kanapki z mozarellą i pomidorem Bardzo proszę o pomoc!!
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim jest Pani bardzo aktywna fizycznie, dlatego do określenia masy ciała wskaźnik BMI nie będzie miarodajny. Należy pamiętać, że masa mięśniowa jest cięższa od tkanki tłuszczowej. Jeśli chce Pani sprawdzić czy faktycznie ma Pani nadwagę radzę udać się do dietetyka, który wykona pomiar składu ciała, co dokładnie stwierdzi zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej.
Jeśli chodzi o odżywianie w Pani jadłospisie jest za mało ryb, owoców a także produktów mlecznych. Być może inny opisany przez Panią dzień zawierałby inne produkty.

Nie popełnia Pani widocznych błędów żywieniowych. Proszę się jednak zapoznać z zasadami zdrowego żywienia i samej przeanalizować swój sposób odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.