Chciałabym schudnąć 5 kg w 5 tygodni. Co jeszcze zmienić w diecie i ćwiczeniach, żebym zeszła do wymarzonej wagi?

Witam. Nazywam się Karolina, mam 21 lat, ważę 59 kg przy wzroście 164 cm. Moją aktywność fizyczną oceniam jaką dobrą, w czasie roku chodziłam 2/3 razy w tygodniu na 40 min. na basen, dużo chodzę również, koło 40 min. dziennie. Odżywiam się w miarę normalnie, jadam 3/4 posiłki dziennie, średnio co 3 godziny, ostatni około godziny 18. Jem dosyć mało słodyczy, więc już nie wiem za bardzo, co mogę zmienić w jadłospisie. W zeszłym roku zrzuciłam 15 kg i i do wakacji udawało mi się utrzymywać wagę na poziomie 56/57 kg, jednakże przez wakacje przytyłam. Za bardzo nie wiem w sumie czemu, dużo się ruszałam, jeździłam 2h dziennie na rowerze plus jakaś siatkówka, bieganie, w zależności od dnia i ochoty. Jadłam więcej niezdrowych potraw, ale wydawało mi się, że i tak kalorycznie powinnam być na minusie. Jednak po powrocie waga pokazała 59 kg. Chciałabym schudnąć do wagi 54/55 kg (to moja wymarzona waga), tylko za bardzo nie wiem co już zmienić w jadłospisie i jaki sport uprawiać. Dodam jeszcze, że nie cierpię na żadne choroby przewlekłe. Z góry dziękuję za odpowiedź.
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak naprawdę dieta odchudzajaca nie jest Pani potrzebna, gdyż waży Pani odpowiednio do wzrostu.
Proszę zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Proszę jadać regularnie, najlepiej jest spożywać 5 posiłków dziennie (zachowując odstępy 3 godzinne między nimi).

O tym co wpływa na przemianę materii przeczyta Pani w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/przemiana-materii-a-odchudzanie

Pozdrawiam

P.S.
Dobrze gdyby mogła Pani opisać przykładowe menu, wtedy łatwiej byłoby mi wychwycić popełniane błędy.