Chciałabym schudnąć 5kg w 15 dni - możliwe?

Ważę 60 kg, mam 165 cm wzrostu. Mam15 lat, od dwóch tygodni ćwiczę. Czy jest możliwe, bym schudła 5 kg w 15 dni? Od miesiąca nie jem słodyczy i biegam 30 minut dziennie. Bardzo proszę o jakąś dobrą dietę i zestaw ćwiczeń. Pozdrawiam :)

ponad rok temu

Witam serdecznie,

zacznę od tego, że nie jest możliwe, żeby schudnąć 5 kg w dwa tygodnie. Oczywiście bywają sytuacje, że ktoś traci nagle dużo więcej niż zalecane tempo chudnięcia (czyli 0,5-1kg/tydzień), ale nie jest to zdrowe i bezpieczne i może spowodować efekt jo-jo.

Twoje BMI wynosi 22 i odpowiada wartości 75 centyla, co oznacza, że Twoja masa ciała mieści się w granicach normy. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu. Postaw raczej na zdrowe odżywianie i zwiększoną aktyność fizyczną. Twoja sylwetka z czasem wysmukleje.

Zapoznaj się z piramidą żywienia i staraj postepować zgodnie z nią: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Zauważ, że słodycze znajdują się na jej szczycie jako produkt, którego nalezy unikać, ale od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na jakąś słodką przekąskę. Unikaj również fast-foodów, napojów gazowanych, potraw mącznych i tłustych.

Może spróbujesz innych form aktywności fizycznej, aby zbyt szybko nie znudzić się bieganiem np. jazdy na rowerze, pływania, gier zespołowych. Aktywność fizyczna powinna byc stałym nawykiem i przyjemnością, więc długi spacer z przyjaciółką jest jak najbardziej wskazany.

Pozdrawiam