Chciałabym schudnąć 7-10 kg w ciągu miesiąca

Witam, mam 19 lat, ok. 165 cm wzrostu i ważę 57 kg (figura - gruszka). Wiem, że moje BMI mieści się w normie, ale nie jestem zadowolona z mojego wyglądu. Nigdy nie stosowałam żadnych głodówek czy diet, ponieważ nie potrzebowałam, ponieważ prowadziłam "sportowy" tryb życia. Codziennie była jakaś forma ruchu (sks, trening, gry sportowe ze znajomymi). Około 1,5 roku temu byłam zmuszona do zażywania leków (problemy zdrowotne), po których przytyło mi się AŻ 10 kg, a do tego jakoś się nałożyło, że w tym czasie przestałam uprawiać sport (koniec szkoły), ale chodzę na spacery, czasem jeżdżę na rowerze, rolkach, a nawet pobiegam po boisku. Od przeszło roku nie biorę już tych tabletek - hormonów, po których waga skoczyła do 60 kg. Dopiero po niecałym 1/2 roku po zakończeniu zażywania leków, waga zaczęła spadać sama (nie stosowałam żadnych diet) . Waga od tamtego czasu waha się miedzy 56 a 58 kg. Kiedyś plaski brzuch i zarysowane bioderka, a teraz dość szerokie (duże) biodra i brzuszek (ok. 10 cm więcej w każdym z wymienionych miejsc, od kiedy przytyłam). Jem niesystematycznie. Codziennie pożeram jakieś słodycze. Czasem się zdarzy jakiś fast food. Pijęe ok. 3-5 szklanek na dzień, zazwyczaj soków, czasem pepsi, rzadko herbaty (wiem, że to dość mało). Może z tym "schudnięciem 10 kg w ciągu miesiąca" przesadziłam, ale 8 kg w zupełności by wystarczyło. Ogólnie chciałabym ważyć ok. 50 kg i utrzymywać tę wagę, wtedy czułabym się dobrze :) Jeżeli udałoby mi się to osiągnąć w przeciągu miesiąc byłoby super :) Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wskazanie prawidłowej drogi :) Do diety dołączę oczywiście ćwiczenia :) bo sama dieta cudów nie czyni. Pozdrawiam :)
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Pani BMI wynosi 20,95. To wartość prawidłowa, dlatego nie polecam odchudzania, tym bardziej redukcji masy ciała o 8 kg miesięcznie.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zbędne kalorie dostarcza Pani wraz z napojami kolorowymi: 3 szklanki słodzonych soków czy napojów typu cola, to dodatkowe 300-350 kcal.

Polecam zajrzenie na www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam