Chciałabym schudnąć, a coraz bardziej tyję. Co robić?

Nazywam się Asia. Mam 165 cm wzrostu i ważę 67 kg. Ostatni raz odchudzałam się parę miesięcy temu, ale to była głodówka, nie aż taka straszna, ale jednak schudłam 10 kg w niecały miesiąc, ale także przez to, że miałam dużo stresu. Przez jeden dzień schudłam 2 kg i to było wyczerpujące, a to był największy dzień stresu, jaki miałam w życiu. Nic nie jadłam, wypiłam tylko herbatkę. Mój dziadek mi powiedział, że ludzie którzy skaczą ze spadochronem tracą tyle samo, jak skaczą pierwszy raz. A teraz do rzeczy. Byłam u dietetyka, ale tylko raz, bo za jedną wizytę zapłaciłam 140 zł, a trzeba tam było chodzić co tydzień, więc podziękowałam bo taka bogata, żeby 140 zł tygodniowo za gadanie dawać, to nie jestem. A dieta, którą mi przepisali, to po prostu katastrofa - nie wiedziałam co miałam jeść, bo jadłam, ale wciąż byłam głodna, wytrzymałam tylko 4 dni. Największe nagromadzenie tluszczu mam na plecach, brzuchu i boczkach. Nogi mam w miarę ładne, bo jeździłam konno przez kilka lat, ale niestety musiałam przestać (brak czasu). Chcę schudnąć do 54 kg, to moja wymarzona waga i wcześniej Pani dietetyk też tak powiedziała. Chcę mieć ładny, płaski brzuch i szczupłe plecy. Nie umiem odmówić sobie słodyczy i zapychania się jedzeniem. Jak robię mężowi jeść, to też zawsze się skuszę. Całe dnie spędzam przed telewizorem. Proszę o pomoc. Jestem załamana, coraz bardziej tyję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Według tego co Pani napisała, BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 24,6. Za normę przyjmuje się obszar od 18,5 do 24,9, co oznacza, że ma Pani prawidłową masę ciała. Jeśli jest Pani odpowiednio zmotywowana to już połowa sukcesu. Jeśli jednak nie zależy Pani na utracie masy ciała odchudzanie może nie przynieść żadnych efektów.

Zacznijmy od właściwego odżywiania. Prawidłowe żywienie nie jest trudne, wystarczy wyeliminować kilka błędów i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Proszę zacząć zdrowo gotować nie tylko dla siebie, ale i dla całej rodziny. Zdrowa żywność jest równie smaczna jak ta wysokokaloryczna, ale znacznie lepiej wpływa na zachowanie zdrowia i szczupłej sylwetki. Proszę zapoznać się z właściwymi nawykami żywieniowymi zawartymi w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Dodatkowo proszę poczytać, czym zastąpić niezdrowe przekąski typu słodycze czy fast-foody, aby były zdrowe i jednocześnie zaspokajały apetyty na słodkie czy tłuste produkty http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Wizyty u dietetyka bywają bardzo pomocne, a diety przez nich układane są wartościowe i zaspokajające głód. Być może trafiła Pani na niewłaściwą osobę. Mimo to, jeśli samemu nie możemy poradzić sobie z nadmiarem kilogramów, dietetyk bywa niezbędny. Dlatego warto poszukać kogoś tańszego i kompetentnego.

Dodatkowo proszę pamiętać o aktywności fizycznej. Pisze Pani, że brak jest czasu na jazdę konną, a zaraz, że cały dzień spędza Pani przed telewizorem. Warto jest się zmobilizować i zacząć aktywnie żyć. Na początek wystarczy 15 minut gimnastyki w domu i półgodzinny spacer na świeżym powietrzu, codziennie. Proszę również poszukać dla siebie najodpowiedniejszej dyscypliny, czy to pływanie, jazda na rowerze czy może pilates. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam