Chciałabym schudnąć około 5 kg - czy powinnam?

Witam! Mam problem. Mam 14 lat mój wzrost to 165 i ważę 55. Chciałabym o te 5 kg schudnąć i pozbyć się "fałdek" z brzucha i nóg. Proszę o bardzo łatwą dietę, ponieważ nie mam zbytnio czasu na gotowanie. Nigdy nie stosowałam żadnej diety. Nie lubię wody niegazowanej... Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź :) Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych zarówno Twoja waga jak i wzrost oscylują około 50 centyla. Oznacza to, że wartości te są jak najbardziej prawidłowe w stosunku do wieku. Ponadto są do siebie proporcjonalne, co oznacza harmonijny i prawidłowy rozwój.

Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu, tym bardziej, że jako 14 latka jesteś w okresie dojrzewania i takie odchudzanie mogłoby zaburzyć na przykład przemiany hormonalne w Twoim organizmie.

By wysmuklić i wymodelować określone partie ciała polecamy Ci systematyczne ćwiczenia. Przykładowe propozycje znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia