Chciałabym schudnąć przynajmniej 10 kg

No to tak.. Mam 155 cm wzrostu i ważę ok. 55kg. Chciałabym stosować jakąś dietę bo ze sobą nie czuję się dobrze bo jestem gruba.
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
trudno jest mi ocenić Twoją wagę, ponieważ nie podajesz swojego wieku.

Jeżeli występują u Ciebie zbędne kg to jedyny dobry sposób, aby się ich pozbyć to zmiana nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Pamiętaj, że najbardziej korzystna dla zdrowia, a przy tym najskuteczniejsza jest powolna utrata nadmiernych kg, od pół do 1 kg tygodniowo.
W Twoim wieku przeciwwskazane są tzw. diety odchudzające.

Zachęcam Cię do przeanalizowania swoich aktualnych nawyków żywieniowych.
Sprawdź, czy:
- odżywiasz się regularnie - najkorzystniejsze dla zdrowia są częste, ale małe posiłki. Zaleca się 5 posiłków, koniecznie należy zjeść śniadanie. Kolejne posiłki powinny być średnio co 3 godziny, ostatni, lekki, 2-3 godziny przed snem
- wybierasz produkty zgodnie z piramidą zdrowego żywienia - szczegóły znajdziesz w załączniku
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
- eliminujesz produkty niepożądane: przede wszystkim fast food, chipsy, słodycze, gazowane napoje słodzone
- pijesz dużo wody - zaleca się ok. 1,5 l wody dziennie

Jeżeli na te pytania nie odpowiedziałaś twierdząco to powinnaś wprowadzić zmiany w swoim sposobie odżywiania.

Aby przyśpieszyć proces pozbywania się zbędnych kg koniecznie powinnaś zwiększyć ilość ruchu. Zaleca się, aby minimum pół godziny dziennie być aktywnym fizycznie. Wybierz ruch, który lubisz, bo bardzo ważna jest systematyczność.

Życzę Ci powodzenia!

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska