Chciałabym się dowiedzieć czegoś o wynikach badania radiologicznego klatki piersiowej mojego 7-letniego synka

Przyśrodkowo w polu dolnym lewym smużaste zagęszczenia - zmiany zapalne? Sylwetka serca w normie. Lewa wnęka poszerzona -węzłowa?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawiony wynik badania rentgenowskiego klatki piersiowej nie jest jednoznaczny. Może odpowiadać atypowemu zapaleniu płuc, nietypowej postaci gruźlicy (powiększone węzły chłonne), a także innym nie częstym chorobom. Konieczna będzie dalsza diagnostyka, zależna od obrazu klinicznego i podejrzeń lekarzy prowadzących. Proponuję zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego i poddanie się dalszym zaleceniom.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.