Chciałabym stracić 4 kilo

Witam, mam 24 lata i ważę 58 kilo przy wzroście 165 cm. Chciałabym zrzucić 4 kilogramy, głównie z brzucha i ud, gdzie ostatnio przybyło mi tłuszczu. Nie chcę wyglądać na wychudzoną, ale z mniejszą wagą, ok. 55 -54 kg, czuję się znacznie lepiej. Proszę o przykładowe menu, ponieważ nie wiem, jakie produkty mogłabym spożywać. Mam lekką niedokrwistość, nie jadam słodyczy, jedynie czasami gorzką czekoladę, piję herbatę pu-erh. Raz w tygodniu ćwiczę jogę, jak mam czas to chodzę też na basen.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Pani masa ciała jest idealna, BMI wynosi 21,3 i nie potrzebuje Pani diety odchudzającej. Można zmienić kilka nawyków żywieniowych na zdrowsze i spróbować więcej się ruszać, być bardziej aktywnym. Polecam wykluczenie z diety białego pieczywa i zamianę go na pełnoziarniste produkty zbożowe, podobnie z płatkami śniadaniowymi - lepiej zamienić je na owsiane, żytnie lub jęczmienne. Do diety należy włączyć chude przetwory mleczne, bez cukru i słodkich dodatków, chude mięsa i ryby morskie. Do każdego posiłku należy spożywać surowe warzywa, a raz dziennie porcję owoców. Należy także włączyć do menu nasiona roślin strączkowych. Do przygotowywania posiłków proszę używać olejów roślinnych, a nie zwierzęcych. Aby wymodelować konkretne partie ciała, niezbędne będą ćwiczenia.

Pozdrawiam