Chciałabym studiować dietetykę

Witam. Moje pytanie z pewnością odbiegnie od zadawanych pytań typu: jak schudnąć, ile powinnam ważyć itp. Choć sama się aktualnie zdrowo odchudzam, naczytałam się tyle artykułów i stron internetowych, że uzyskałam na te pytania odpowiedzi. Jednak piszę w całkiem innej sprawie. Jak każdy 3-klasista staję przed wyborem kolejnej szkoły. Jak każdy mam problem z wyborem co chcę robić w życiu. Zawsze interesowały mnie zagadnienia związane z rozwojem człowieka, jego wpływ na świat i również jak świat wpływa na niego. Jednak nie potrafiłabym zostać lekarzem, który pomaga ludziom w szpitalu. Od nowego roku, jako moje postanowienie noworoczne, staram się zdrowiej odżywiać. No i ten temat wzbudził we mnie przyjazne odczucia, co więcej, zastawiam się czy aby moją przyszłość nie powiązać z dietetyką właśnie. Moje podstawowe pytanie brzmi: do jakiego liceum się udać, jeżeli chciałabym zostać dietetykiem, a później jakie studia wybrać? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

jeśli interesujesz się żywnością i żywieniem powinnaś wybrać studia na kierunku Dietetyka np. na Akademii Medycznej, uczelni przyrodniczej/rolniczej lub na kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka. Powinnaś zapoznać z programami tych studiów i zdecydować, w którym kierunku chciałabyś pójść.

O przyjęciu na te kierunki decyduje ocena z takich kierunków jak biologia, chemia, czy fizyka. Zatem powinnaś sprawdzić wymagania i wybrać liceum  lub klasę np o profilu biologiczno-chemicznym. Możesz również wybrać inne liceum, ale pamiętaj, że o przyjęciu na studia decydują oceny z określonych przedmiotów zdawanych na maturze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia