Chciałam się więcej dowiedzieć na temat Asperillus fumigatus ( aspfum ).*

Jest to wynik moich badań z 2007r. zaraziłam sie tym na solarium o brudny podgłównik lub na Węgrzech. Do tej pory jest nie wyleczony. Często objawia się po zjedzeniu większej ilości owoców. Jestem kobietą, mam 30 lat.

Apergillus fumigatus jest grzybem występującym powszechnie zarówno w glebie, w powietrzu, w wodzie. Zwykle są niegroźne a atakują organizm z osłabionym układem odpornościowym. Być może, że grzyb już nie jest obecny w Pani organizmie a objawy jakie Pani zauważa są wynikiem reakcji alergicznej na zarodniki grzyba obecne powszechnie np. na owocach

Dlatego należy przede wszystkim:
1) upewnić się czy nie ma Pani niedoborów odporności (cukrzycy, choroby nerek, choroby układu krwiotwórczego lub innych przyczyn)
2) upewnić się czy grzyb nadal jest obecny w zmianach na Pani ciele (możliwe, że już dawno go tam nie ma)
3) zrobić testy alergiczne na zarodniki grzybów z grupy aspergillus