Chciałam skierować syna na przymusowe leczenie, a nie mogę. Co robić?

Jak wcześniej pisałam syn po próbie samobójczej moim zdaniem znów ma takie myśli, nie wychodzi z pokoju, nie chce się leczyć - chciałam poprosić o przymusowe leczenie, lecz teraz jest problem, bo syn nigdzie nie jest ubezpieczony, a zarejestrować w urzędzie pracy będzie mógł się dopiero za miesiąc, bo został niedawno wyrejestrowany. Czy szpital psychiatryczny może syna przyjąć tak, żebym nie musiała ponosić kosztów? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W przypadku zagrożenia życia szpital udziela pomocy bezpłatnie. Proszę najlepiej zapytać w samym szpitalu, do którego trafiłyby syn, jak wygląda u nich leczenie osób nieubezpieczonych. Może zawsze Pani w oddziale NFZ zapłacić mu dobrowolną składkę zdrowotną lub syn może, jako wolontariusz, podpisać umowę z jakąkolwiek fundacją, gdyż te organizacje nie ponoszą kosztów tego ubezpieczenia.

Powodzenia i pozdrawiam