Chciałbym schudnąć do 80 kg. do 1.09.2010 co mam robić?

Trenuję piłkę nożną jestem ponadprzeciętnym zawodnikiem z dobrą techniką ale niestety brak mi szybkosci a jestem napastnikiem!!! Proszę, pomóżcie!!!! Mam 16 lat, ważę 90 kg i 190 cm wzrostu.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) masz lekką nadwagę. Powinieneś jednak wiedzieć, że chłopcy w Twoim wieku szybko rosną i ta różnica może się wyrównać. Dlatego nie stosuj diet odchudzających, ale zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Nie ograniczaj podaży kalorii, ponieważ może to spowodować zahamowanie wzrostu i rozwoju Twojego organizmu.
Twój organizm potrzebuje energii w postaci zdrowych produktów dostarczanych mu o stałych porach. Poczytaj o zdrowych zasadach żywienia i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj o aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna nie tylko ze względu na utratę kilogramów, ale również na prawidłowy rozwój, zdrowie i dobre samopoczucie. Możesz wykonywać każde ćwiczenia (chyba, że istnieją co do tego przeciwwskazania zdrowotne). Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.