Chciałbym schudnąć. Jak to zrobić skutecznie?

Witam. Chciałem się poradzić w sprawie otyłości. Waga:110 wiek: 15lat mężczyzna w domu posiadam atlas do treningu, 2 hantle i rower stacjonarny, na których codziennie trenuję. Ja jestem po operacji guza mózgu i do dzisiaj borykam się z powikłaniami. Aktualnie mam dietę niskokaloryczną. Chciałbym spalić tłuszcz i wytrenować trochę mięśnie. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Niestety nie podałeś informacji o swoim wzroście, stąd ciężko jest mi ustalić, jak kształtuje się proporcja masy ciała do wieku, wzrostu i płci (czy rzeczywiście ważysz za dużo i o ile).
W związku z tym, iż niedawno chorowałeś i nie wiem dokładnie, z jakimi powikłaniami się borykasz, oraz jakiego rodzaju był to guz, nie jestem w stanie podać Ci dokładnych zaleceń.
Prosiłabym, abyś swoje menu skonsultował z dietetykiem, który będzie znał historię Twojej choroby oraz obecny stan zdrowia.

Piramidę IŻŻ dla dzieci i młodzieży znajdziesz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Z diety najlepiej, jeśli wykluczysz:
kolorowe napoje z dodatkiem cukru (napoje gazowane, dosładzane soki),
tłuste wędliny np. salami, boczek, mortadela,
serki topione, typu fromage, feta,
sery żółte (wybierz te w wersji light),
tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%),
tłuste placki, kotlety, kluski,
"fast-food'y",
ciasta, ciasteczka, czekoladę, batony,
potrawy polane sosem, dania smażone typu schabowy,
słone przekąski typu paluszki, krakersy, słodkie drożdżówki.

Istotne jest regularne spożywanie posiłków (regularne czyli w stałych odstępach czasowych, co ok. 3 h), w łącznej ilości 5 dziennie.

Pozdrawiam
--------------------------

Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.