Chciałbym zrzucić zbędne kilogramy

Cześć chciałbym schudnąć mianowicie ważę 78,5 kg przy wzroście 183 cm mam 16 lat. Moja aktywność fizyczna waha się w stanie 50/50 % ponieważ trochę siedzę i trochę pracuje ( rodzice mają farmę) wcześniej nie podejmowałem prób odchudzania mój jadłospis jest różny rano nie jem w ogóle po południu (po szkole 14-16) jem obiad w miedzy czasie zjem śniadanie w szkole lub też jakieś chipsy albo baton. W mojej rodzinie występuje kilka członków z nadwagą. U lekarza byłem ale po bilans zdrowotny do szkoły i lekarz tak owo nie stwierdził żadnych skutków zdrowotnych, warzywa jem od czasu do czasu a owoce tak 3 razy w tygodniu zdarzy mi się też zjeść posiłek po godz. 18:00 i to dosyć często zjem też jakiś batonik czasami, fastfoody często nie jadam ale jednak jadam. Chciałbym schudnąć. I chciałbym zaznaczyć że mam budowę grubo kościstą prosiłbym o jakąś dietę i ćwiczenia. Dziękuje bardzo .
16 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoje BMI przyjmuje wartość prawidłową (na siatce centylowej).
Oznacza to, że proporcja masy ciała do wzrostu, wieku i płci jest w normie.
Nie ma więc wskazań do odchudzania.
Przede wszystkim powinieneś skoncentrować się na zapobieganiu tyciu.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
W ramach utrzymywania masy ciała  na prawidłowym poziomie, powinieneś wykluczyć z diety:
m.in. wspomniane batony i chipsy, fast-foody.

W Twoim dziennym rozkładzie posiłków są pewne błędy.
Jadasz nieregularnie, omijasz posiłki, te wszystkie nawyki mogą przyczyniać się do tego, że większe porcje jedzenia spożywasz w godzinach wieczornych, przed snem, kiedy to nie ma możliwości spalenia energii.
Efektem może być przybieranie na wadze.
Odsyłam Cię do tekstu:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

W Twoim menu codziennie powinny znajdować się warzywa i owoce.
Warzywa należałoby zjadać z większością posiłków (sycą, są niskokaloryczne,bogate w witaminy i składniki mineralne). Co do owoców - możesz ograniczyć się do 1-2 porcji dziennie.
(Wszystkie informacje znajdziesz w Piramidzie IŻŻ - link powyżej).

Ruch powinien towarzyszyć Ci codziennie.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl (wykonuj je jeśli jesteś zdrowy i przy asyście rodziców).

Pozdrawiam

__________________
Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami.