Chęć bycia w ciąży a przesunięcie miesiączki

Staram sie o dziecko. W tej chwili od stosunkow w każdy z dni plodnych minelo 20 dni.Miesiączka spóźniala mi sie 10 dni. Kilka dni temu pojawilo sie kilka kropel krwi,ale ustalo. Dziś sytuacja sie powtórzyła. Robilam juz 4 testy ciążowe,kazdy negatywny. Miesiączka nigdy wcześniej sie nie spozniala. Czy wyniki testow uznac za wiarygodne? Czy lepiej isc do laboratorium? A może moja chęć bycia w ciąży przesunela miesiaczke? Nie było zadnych objawów nadejścia miesiaczki jak zazwyczaj.. Dziękuję

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli testy były robione powyżej 14 dni od stosunku można jest uznać za wyniki wiarygodny a brak miesiączki ma inną przyczynę. Możliwe, że jest nią stres związany ze staraniem się o dziecko.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Testy ciążowe nie są w 100 % skuteczne. Proponuje udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.