Chęć odejścia od kobiety z depresją

Mój brat (24l) chce zerwać z dziewczyną której nie kocha po rocznym związku, ale ona świata poza nim nie widzi, ponadto prawdopodobnie ma jakieś problemy psychiczne związane ze wcześniejszymi doświadczeniami i brat moi się, że może jej się coś stać, bo gdy mają problemy, to ona nie śpi, nie je, ma różne bóle, wysokie ciśnienie, palpitacje. Ponadto jest strasznie niepewna i nieufna. Nie wydaje mi się, ze to depresja, ale jakiś rodzaj lęków na pewno. Jak mam mu pomóc?

W takie sytuacji warto zaproponować dziewczynie pomoc specjalisty- psychologa, psychoterapeuty. Pomoże jej to nie tylko poradzić sobie z wcześniejszymi doświadczeniami, ale także lepiej rozumieć siebie i budować relacje oparte na zaufaniu i bliskości.