Chęć ograniczenia częstotliwości masturbowania się u 18-latka

Witam mam na imię Sebastian i mam pewien problem z masturbacją zaczęło się to od 14 roku życia. W ty okresie masturbowałem się dużo, ale po czasie zacząłem się masturbować raz dziennie i myślę sobie jak z tym walczyć aby potem nie mieć problemy podczas stosunku. Moje prądzie jest zbyt umięśnione. Czy z tymi problemami powinienem iść skonsultować się z lekarzem bo powiem szczerze, że się zbytnio wstydzę o tym powiedzieć. Prosiłbym o pomoc

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że masturbacja podejmowana w celu rozładowania napięcia seksualnego osób nie będących w związku i nie mogących rozładować go inaczej, jest normą. Niezależnie od tego, może ona skutkować przyzwyczajeniem się do zaspokajania się w taki sposób i problemami w przyszłym, "normalnym" współżyciu.
Warto byłoby skonsultować się z urologiem bądź seksuologiem, któremu mógłby Pan przedstawić problem, jak to Pan opisał "zbyt umięśnionego prącia". Nie ma powodów, by miał się Pan czegokolwiek wstydzić. Pana prącie dla ww. specjalistów jest tym samym, co zęby dla dentysty, albo ucho dla laryngologa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Przyszłe życie seksualne nie jest bezpośrednio związane z wcześniejszą masturbacją. Być może ograniczenie masturbacji nie jest potrzebne ani zasadne.

Niestety, nie domyślam się, co ma Pan na myśli, pisząc "zbyt umięśnione prącie". Jeśli ma Pan jakiś wątpliwości, co do budowy lub funkcji członka, oceny wyglądu i stanu zdrowia może dokonać lekarz (np. urolog) podczas osobistego badania.

Pozdrawiam!