Chęć powrotu do starej wagi u 21-latki

Mam 21 lat,chcę powrócić do swojej wagi sprzed trzech lat, wtedy czułam się szczupła, nie miałam żadnych kompleksów w kwestii tego jak wygląda moje ciało, ważyłam 49 kg przy wzroście 165 cm. Teraz wystarczyło by mi 50, 51 kg, a jest 57. Co powinnam jeść, czego nie i jak ? Ciekawi mnie jak zrzucić te 6/7 kilogramów bez efektu jojo. Noo i jeszcze te święta za pasem, jak walczyć z tymi smakołykami od mamy :p

Witam serdecznie,

Obecna Pani waga jest prawidłowa, BMI w normie. W przybliżeniu waga zdrowa to 55kg, więc może się Pani pokusić o zrzucenie maksymalnie 2kg.

Musi Pani zadbać o odpowiednią dietę, która stanowi 70%sukcesu oraz o aktywność fizyczną 30% Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie: 2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek podobnie jak II śniadanie
kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Powinna Pani ćwiczyć od 3 do 5razy w tygodniu, około 40minut dziennie. Po pół godzinnym treningu zaczyna się spalać tkanka tłuszczowa. Zachęcam do zapisu na basen, siłownie lub samodzielnych ćwiczeń w domu.

Połączenie diety oraz aktywności fizycznej z pewnością przyniesie efekty

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Witam. Na smakołyki warto zrobić doświadczenie, jeszcze przed świętami. Proszę w cukierni kupić 100g sernika i 100 g piernika. Popatrzyć na te malutkie kawałki i zastanowić się: 100g sernika to 330-360 kcal (w zależności od receptury), jeśli chcemy chudnąć i mamy dietę 1500kcal to jest nasze CAŁE 1 śniadanie. 100g piernika to ok.365 kcal - również CAŁE 1 śniadanie, ewentualnie kolacja+część podwieczorka. A gdzie reszta? Pytanie: czy warto jeść te smakołyki, a potem się męczyć z zrzucaniem nadwagi, wyrzeczeniami dla tych maleństw, które mimo, że są pyszne to tak naprawdę nie wnoszą nic wartościowego do naszego organizmu? Czy warto zjeść 5-6 kawałków, a po świętach zmagać się z "kacem moralnym" - że nie powinnam i zasuwać na siłowni? Pokazuję moim pacjentom właśnie zdjęcia tych malutkich porcji i sami dochodzą do wniosku...że nie warto. Proszę przysłać mi swojego maila na monika.bigos@dietetykwkrakowie.pl to wyślę Pani te zdjęcia, tak refleksyjnie na święta;-)