Chęć pozbycia się bruzd nosowo-wargowych i bruzdy pionowej na czole

Mam 50 lat i chciałabym pozbyć się bruzd nosowo-wargowych i brudy pionowej na czole - proszę polecić preparat oraz dobra cenę oraz proszę o odpowiedz jak długo utrzymują sie slady po zabiegu pozdrawiam

Witam proszę udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz dobierze odpowiedni preparat do głębokości zmarszczek i kondycji skóry. Bruzdy nosowo- wargowe wypełnia się kwasem hialuronowym i efekt zabiegu utrzymuje się około 12 miesięcy. Na czole stosuje się bardzo często botox lub nici. Koszt jest uzależności od ilości zużycia preparatu.

Cena za zabieg jest ustalana indywidualnie w trakcie konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. Zależy od rodzaju wypełniacza, jego gęstości, producenta, trwałości, ilości koniecznej do wykonania korekcji. U osób ze zmarszczkami statycznymi do korekcji stosuje się m.in. preparaty kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, karboksymetylocelulozy. "Ślady", czyli powikłania po zabiegu, występują sporadycznie i obejmują niewielkiego stopnia obrzęk i zasinienie. Ustępują w ciągu kilku dni.

Likwidując bruzdy nosowo-wargowe z reguły stosuje się kwas hialuronowy. Jeśli wybierze Pani dobry gabinet medycyny estetycznej to lekarz zastosuje w zależności od głębokości bruzd (obrazu klinicznego) właściwy preparat (Juvederm, Emervel, Restylane, Teosyal lub inne). Ślady po zabiegu z reguły utrzymują się 2-3 dni. Chyba, że pojawi się krwiak to zmiany moga się utrzymywać dłużej. Bruzdę pionową na czole (lwia zmarszczka) najlepiej likwidować zaczynając od relaksacji toksyną botulinową. Jeśli jest pogłębiona można ją dodatkowo zniwelować kwasem hialuronowym. Wszystko zależy od głębokości zmian, stanu Pani skóry, itp. Właściwy dobór preparatów jak i sposób iniekcji najlepiej dobierze lekarz.