Chęć przeprowadzki do koleżanki u 18-letniej córki

Witam serdecznie mam Problem moja corka 18 let w czoraj powiedziala ze chce sie wyprowadzic do kolezanki ktora sama mieszka dwie ulice dalej. Zszokowala mnie ta decyzja nie wiedzialam Co odpowiedziec. Corka mysli bardzo powarznie nad wyprowacka. Nie wiem Czy pozwolic na to. Jak mam podejsc do tej sprawy. Prosze o pomoc

Warto rzeczowo porozmawiać z córką - wysłuchać jej argumentów i dowiedzieć się co nią powoduje, a także wytłumaczyć, że wyprowadzenie z domu wiąże się z pewną dojrzałością, odpowiedzialnością i oprócz przywilejów - szeregiem obowiązków. Warto też zaznaczyć i przyznać się do tego, jak Pani czuje się z taką informacją oraz z tym, co za nią idzie. Z pewnością bezwzględne zabronienie nie przyniesie oczekiwanego przez Panią skutku, w świetle prawa córka jest już dorosła i świadomość tego może prowadzić do jej buntu. Rozmowa, o której wspomniałam wcześniej, bez względu na decyzję Pani i córki, zbliży Panie do siebie. Proszę pozwolić na to żeby córka zrozumiała Panią, a Pani córkę.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Witam,
powodów wyprowadzki do koleżanki może być wiele. Jednak proponowałabym pani porozmawianie z córką w sposób otwarty i szczery. Być może wydaje jej się, że w ten sposób się usamodzielni.
Często pozwolenie dziecku na taką decyzję jest najlepszym rozwiązaniem, pod warunkiem , że będzie pani miała stały kontakt z córką
Pozdrawiam

Witam serdecznie. Przede wszystkim proponuję usiąść z córką i przeprowadzić poważną rozmowę bez emocji. Chęć przeprowadzki jest czymś spowodowana. Mogą to być problemy na tle domowym/rodzinnym lub osobistym (np. emocjonalnym).

Czy pozwolić? Jeśli uzna, że jest samodzielna, potrafi zadbać o siebie i się utrzymać - dlaczego nie? To jej wybór.

Jeśli będzie Pani mieć więcej pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu