Chęć przytycia a spożywanie suszonych owoców i orzechów

Witam, jeżeli osoba chce w zdrowy sposób przytyć to ile może/powinna maksymalnie zjeść w ciągu dnia(i czy codziennie) suszonych owoców (dużo cukru) i orzechów (dużo tłuszczu mimo że przeważają kwasy tłuszczowe nienasycone)?Proszę o szybką odpowiedź.

Witam, trudno podać konkretną ilość. Na pewno nie można ich jeść garściami. Wszystko zależy od tego jakie inne spożywa Pani pokarmy zawierające cukier lub tłuszcz i w jakiej ilości występują one w diecie. Właściwą odpowiedź poda tylko dietetyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotno-żywieniowego niezbędnego do opracowania optymalnej dla Pani diety. Pozdrawiam

Nie można sztywno podać jaka to jest ilość, wszystko zależne jest od obecnej masy ciała, parametrów ciała, aktywności fizycznej. Odpowiednie proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów może dobrać dietetyk, więc warto wybrać się na konsultację.

Witam. Proponowałabym udać się do dietetyka on po dokładnym wywiadzie będzie wstanie dokładnie odpowiedzieć na to pytanie.
Pozdrawiam