Chęć przytycia do ok. 60 kg

Mam 18 lat, 165 cm wzrostu i ważę ok 52 kg. Chciałabym przytyć do ok 60 kg. Często jem fast foody niczego sobie nie odmawiam, ale mam taki metabolizm, że moja waga od dawna stoi w tym samym miejscu. Oczywiście nie chcę przesadzać,ale chciałabym się jeszcze bardziej zaokrąglić. Jaką dietę państwo polecają?

Witam,
W celu przybrania masy ciała zaleca się dietę wysokoenergetyczną, której podstawowe założenia wyglądają następująco:
1.Należy jeść konsekwentnie, każdego dnia trzy podstawowe posiłki plus dwa lub trzy dodatkowe posiłki przekąskowe. Nie można pomijać żadnego z posiłków.Kolację warto zjeść 2 godziny przed snem. Nie powinno robić się dłuższych przerw między posiłkami niż 4 godziny.
2.Zamiast wody do picia spożywać duże ilości pokarmów płynnych - gęste soki owocowe i warzywne (0,5 szklanki przed posiłkiem pobudza apetyt), napoje mleczne (najlepiej fermentowane np. maślanka), słaba herbata z kawa zbożowa.
3. Można jeść w małych ilościach masło i słodką śmietankę. Inne tłuszcze zwierzęce jak: tłuste sery, tłusta śmietana, tłuste mięso a także fast-foody należy spożywać w umiarkowanych ilościach.
4.Nie ma zakazów odnośnie słodyczy. Lecz należy wybierać lepiej takie, które mają jakąś wartość odżywczą, np. gęste soki owocowe i warzywne, napoje mleczne, muesli, miód, orzechy, bakalie, suszone owoce.
5. Należy unikać kofeiny (kawa, mocna ciemna herbata) i papierosów ponieważ są one stymulatorami metabolizmu, powodując, że spala się kalorie w szybszym tempie.

Odpoczynek, relaks, ćwiczenia fizyczne są czynnikami, które pośrednio wpływają na przyrost wagi. Stres i napięcie układu nerwowego są czynnikami, których powinno się unikać.