Chęć przytycia przy chorobie Hashimoto

Mam problem chcę przytyć, choruję na hashimoto i biorę euthyrox N25. Moja endokrynolog powiedziała że jeszcze mogę schudnąć. A ja już ważę 54kg przy 164wzrostu. Chcę trochę być okrąglejsza-choć zawsze byłam szczupła. mam 35 lat i trochę nie czuję się dobrze w swoim ciele. co robić?

Witam, z BMI, które wynosi 20,1 wynika, że Pani masa ciała jest odpowiednia do wzrostu. Najważniejsze jest prawidłowe odżywianie. Posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 na dzień, w odstępach czasowych nie dłuższych niż 3-4 godz. Jeżeli chce Pani przytyć należy zwiększyć podaż dzienną kalorii o 500-1000 kcal. Ważne aby były to produkty zdrowe (tzn proszę nie zwiększać kaloryczności słodyczami, wyrobami cukierniczymi itp). Niestety nie mogę obliczyć Pani zapotrzebowanie kcal ponieważ nie podała Pani jak wygląda aktywność fizyczna. Polecam wizytę u dietetyka, który obliczy zapotrzebowanie energetyczne, doradzi jak przybrać kilka kg:), oraz uwzględni w diecie składniki pokarmowe, które mogą pomóc w leczeniu choroby.
Pozdrawiam
Justyna Siwek, dietetyk