Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chęć rozwodu ze strony żony i uczucie samotności

Witam.Jestem żonaty od 8 lat.Od 2 lat zona już mnie kocha, jak to powiedziała wogóle mnie nie kochała. Mamy 7 letniego syna. Jest dzieckiem nadpobudliwym.żona chce rozwodu. Oprócz tego jamasturbuje się od szkoły podstawowej wchodząc na strony pornograficzne.Byłem zawsze sam. Moja żona była dla mnie pierwszą kobietą. Nie wiem co mam robić. Nie radzę sobie.Nie chce zostać znowu sam.Pomóżcie.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Sytuacja, w której się Pan znalazł jest niezmiernie trudna. Zapewne potrzebuje Pan w tym momencie wsparcia - ze strony bliskich Panu osób. Jednakże to nie wszystko. Wydaje mi się, iż niezbędna będzie konsultacja psychologiczna. Jeżeli jest choć cień szansy, że zejdą się Państwo z żoną - polecam udać się na terapię małżeństw wspólnie. Jeżeli jednak żona kategorycznie odmawia "współpracy" i podjęła ostateczną decyzję o rozwodzie - w takim wypadku polecam, aby sam udal się Pan na spotkanie z terapeutą, który pomoże Panu przejść przez trudny okres rozstania, a także omówi problemy, które pojawiały się gdzieś wcześniej (ciągłe poczucie osamotnienia, masturbacja itd). Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, Być może warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pracuje z parami ? Taka osoba również zajmuje się mediacją rozwodową.

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
62 poziom zaufania

Witam, proszę rozważyć, czy wykorzystali już Państwo wszystkie możliwości. Jeśli żona zgodziłaby się na terapię małżeńską, mogłoby to pomóc, usprawnić komunikację. W sytuacji gdy nie będzie chęci ze strony żony, być może Pan mógłby skorzystać z terapii indywidualnej, aby przejść przez ten trudny okres wspólnie z terapeutą. Pozdrawiam Monika Prus

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety