Chęć rozwodu ze strony żony i uczucie samotności

Witam.Jestem żonaty od 8 lat.Od 2 lat zona już mnie kocha, jak to powiedziała wogóle mnie nie kochała. Mamy 7 letniego syna. Jest dzieckiem nadpobudliwym.żona chce rozwodu. Oprócz tego jamasturbuje się od szkoły podstawowej wchodząc na strony pornograficzne.Byłem zawsze sam. Moja żona była dla mnie pierwszą kobietą. Nie wiem co mam robić. Nie radzę sobie.Nie chce zostać znowu sam.Pomóżcie.

Jeżeli jednak żona kategorycznie odmawia "współpracy" i podjęła ostateczną decyzję o rozwodzie - w takim wypadku polecam, aby sam udal się Pan na spotkanie z terapeutą, który pomoże Panu przejść przez trudny okres rozstania, a także omówi problemy, które pojawiały się gdzieś wcześniej (ciągłe poczucie osamotnienia, masturbacja itd). Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Być może warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który pracuje z parami ?
Taka osoba również zajmuje się mediacją rozwodową.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
proszę rozważyć, czy wykorzystali już Państwo wszystkie możliwości. Jeśli żona zgodziłaby się na terapię małżeńską, mogłoby to pomóc, usprawnić komunikację. W sytuacji gdy nie będzie chęci ze strony żony, być może Pan mógłby skorzystać z terapii indywidualnej, aby przejść przez ten trudny okres wspólnie z terapeutą.
Pozdrawiam
Monika Prus