Chęć schudnięcia a metabolizm

Chcę trochę schudnąć. Stosuję dietę 1200kcal/dzień. Jem 5 posiłków w odstępach 3-4h. Ponadto piję cały czas wodę. Wieczorem przez ok. 20 minut kręcę hula hop. Czy mój metabolizm może zwolnić?

Witam,
na pewno każda aktywność fizyczna sprzyja utrzymaniu odpowiedniego tempa metabolizmu. Co do ilości dostarczanych kcal musiałabym poznać wagę, wzrost, wiek, codzienną aktywność fizyczną aby móc wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne i odpowiednio do diety redukcyjnej obniżyć ilość dostarczanych kcal. Proszę pamiętać że zbyt duże i gwałtowne obniżenie dostarczanych kcal negatywnie wpływa na metabolizm. Zaleca się obniżenie średnio o 500kcał w stosunku do zapotrzebowania, aby redukować wagę ok0,5do 1kg na tydzień.
Zalecam spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym.