Chęć schudnięcia u 20-latka, który choruje na astmę

Witam mam 20 lat wzrost 174cm i ważę 99,6kg :((( Chciałbym bardzo schudnąć bo źle się czuje w swoim ciele powoli :/ Tylko mam problem bo mam astmę więc ciężko mi biegać czy pływać na basenie Macie jakieś rady by schudnąć skutecznie ? Marzy mi się by warzyć koło 75-80 kg :) Napiszcie co mam zrobić by schudnąć ? Najlepiej jakieś ćwiczenia i co mam przestrzegać itd :)

Biorąc pod uwagę Pana BMI (powyżej 30) kwalifikuje się Pan do leczenia w zakresie otyłości. Biorąc pod uwagę Pana chorobę polecałabym wizytę u specjalisty celem ustalenia prawidłowego postępowania (ponieważ kwalifikuje się Pan jako osoba otyła może Pan dostać skierowanie w ramach opieki NFZ). Ażeby dobrać skuteczne postępowanie należy przeanalizować przyczyny powstania nadwagi, aktualnie prowadzone leczenie w kierunku astmy (szczególnie pod kątem jego potencjalnego wpływu na zwiększanie masy ciała). Biorąc pod uwagę stopień otyłości istnieje konieczność zastosowania diety jako podstawy dla redukcji, ćwiczenia będą miały drugorzędne znaczenie. Zwracam Pana uwagę na fakt, że prawidłowo leczona astma nie stanowi przeciwwskazania do żadnego typu wysiłku fizycznego, wręcz są one zalecane jako środek wspomagający leczenie. Osoby cierpiące na astmę ze względu na przyzwyczajenie organizmu do pracy przy zmniejszonej podaży tlenu w sportach wytrzymałościowych (a takim sportem jest bieganie i pływanie) uzyskują często lepsze wyniki od osób zdrowych. Życzę powodzenia.