Chęć schudnięcia u 21-latki

witam,chciałabym uzyskać pomoc gdyż chce schudnąć, ważę 73kg mam 168cm wzrostu.próbowałam sama sobie zabronic pare rzeczy lecz gdy sobie pozwoliłam to szybko kg przybywaja. nie uprawiam żadnych sportów,nie lubie i nie mam czasu biegac bo zajmuje się 2-letnim synkiem,nie pracuje. nie przepadam też za wodą naturalnie mineralną i pije soki koloryzowane :( prosze o pomoc

Witam,

bez aktywności fizycznej odchudzanie jest bardzo nieskuteczne. Radziłabym odłożyć schudnięcie na czas kiedy będzie Pani na tyle zmotywowana, aby się ruszać. dzięki temu efekty odchudzania będą na długo i bez efektu jojo.
Radziłabym też odstawić soki, które dostarczają bardzo dużo kalorii.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
https://www.facebook.com/FoodDiet

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, na początek proponuję wyeliminować z diety wszystkie produkty, które są słodkie, w tym również soki koloryzowane, a nawet naturalne. Wykluczyć trzeba również fast foody, chleb i bułki pszenne, tłuszcz zwierzęcy. Owoce mogą pozostać w ograniczonym zakresie. Głównym dostarczycielem kalorii powinny być kasze, ryż brązowy, makarony razowe gotowane al dente. Do wody mineralnej można się przyzwyczaić. Trzeba dużo pić (1,5-2l płynów dziennie), to wspomaga odchudzanie. Z aktywnością fizyczną można poczekać. Aby sie odchudzić, lepiej zrobić coś niż nic. Od czegos trzeba zacząć. Najlepszym rozwiązaniem byłaby pomoc dietetyka. Pozdrawiam