Chęć schudnięcia u 23-latki

Mam 23lata,158wzrostu i 64kg i chciałabym schudnac ale do tej pory nic nie robilam w tym kierunku a diet w internecie jest pełno ale tyle ich jest ze ciezko sie zdecydowac. Chcialabym rozpisany plan co i jak. I jak sobie poradzic z własna wolą.

Stosowanie jakiejkolwiek diety jedynie podczas okresu odchudzania, prowadzi do efektu jo-jo i rozregulowania metabolizmu.

Aby schudnąć należy regularnie ćwiczyć i zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe, tzn:

- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku
- zamiana słodyczy na owoce, suszone, owoce, orzechy

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska

Witam,
Jeśli to ma być Pani pierwsza próba odchudzania, to zdecydowanie polecam wizytę u specjalisty. Plan dieietyczny musi być indywidualnie dobrany do Pani potrzeb, a to wymaga szerszego wywiadu żywieniowego. Nieodzowne jest również wsparcie i motywacja przez dietetyka.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska