Chęć utraty 5 kg przy wadze 62 kg i wzroście 165 cm

Czy przy wadze 62 kg i 165 cm wzrostu uda mi się stracić 5 kg w ok miesiąc? ograniczając jedzenie, odstawiając słodycze kolorowe napoje i alkohol, A także mam zamiar biegać co dzień i pić dużo wody.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Proszę nie przesadzać z tempem redukcji wagi, ponieważ zbyt szybki spadek masy ciała może skutkować efektem jo-jo i problemami zdrowotnymi. Pisze Pani że chce ograniczyć jedzenie, jednak mniej nie zawsze znaczy lepiej. Dieta musi być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Wspomina Pani iż planuje odstawić słodycze, napoje kolorowe, alkohol i wprowadzić aktywność fizyczną i to są bardzo dobre kroki! W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk