Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chęć wyrwania się z zaawansowanego alkoholizmu

dzien dobry mam 29lat prace i jestem pol zawodowym pilkarzem mam problem z piciem alkocholu nie potrafie odmowic kolega pije juz tak przez 5 lat czesto 3 lub 4 razy w tygodniu przez picie trace dziewczyne i powoli prace co mam zrobic mam sie zaszyc czy porozmawiac z psychologiem dodam ze jest to zaawansowany alkocholizm mam checi sie zmienic
29 LAT ponad rok temu

Czy twoje dziecko bierze narkotyki?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Jeżeli chce Pan wyjść z nałogu, najlepiej by poszukał Pan dla siebie wsparcia w specjalistycznych ośrodkach leczenia uzależnień. Na własną rękę trudno będzie Panu uwolnić się z alkoholizmu. Zwykle silna wola to zbyt mało, tym bardziej, że sam Pan napisał, że nie potrafi Pan odmówić kolegom, którzy namawiają Pana do picia. Pana schemat picia prowokują koledzy, a Pan nie ma na tyle siły, by się obronić i asertywnie powiedzieć: „Nie! Nie piję!”. Sam Pan już dostrzega skutki picia – problemy w pracy i w relacjach z dziewczyną. Nie wiem, skąd Pan pochodzi, dlatego trudno mi polecić konkretne ośrodki leczenia alkoholizmu. Odsyłam Pana na stronę PARPA – Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (http://www.parpa.pl/). W zakładce „Placówki lecznictwa” (http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=5&Itemid=10) znajdzie Pan podział na województwa. Klikając w województwo, z którego Pan pochodzi, rozwinie się Panu lista placówek, w których może Pan szukać profesjonalnego wsparcia, jeśli chodzi o leczenie i terapię alkoholizmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy