Chęć zadbania o stawy u 28-letniego mężczyzny

chcialbym bardziej zadbac o stawy mam 28 lat uprawiam duzo sportu silowania + bieganie. Dowiedzialem sie ze mam 1 poziom chrzastki w kolanie. Slyszalem ze kalogen to dobra rzecz na stawy i hrzastki. Czy poleciliby Panstwo jakis kalogen wlasnie na stawy, hrzastki i ogolnie aby o nie dbac? Bardzo prosze o rade na rynku jest tego bardzo duzo. Co mozecie mi polecic? Oprocz tego jakie produkty zywniosciowe warto spozywac jesli chodzi o stawy?

Witam!
Siarczan chondroityny jest głównym składnikiem chrząstki stawowej, proszę zażywać produkty powodujące wydzielanie glukozaminy, proszę kupić kolagen firmy np. colway. Pozdrawiam