Chęć zrzucenia 10-15 kg

Dobry wieczór Mam 24 lat , 165 wzrostu i ważę 80 kg. Do 23 maja chciałabym zrzucić 10-15 kg Czy mogłaby mi Pani doradzić co powinnam zrobić? Dodam , ze mam tendencję do szybkiego tycia oraz chudniecia. Pardzo proszę Panią o pomoc

Idealna ilość zrzucanych kilogramów w ciągu tygodnia to 0,5-1kg, zatem Pani założenia są całkiem realne. Proponuję zacząć od regularnych posiłków co 3-4 godziny. Najlepiej żeby było ich 5 i żeby nie były duże. Nie wolno zapominać o śniadaniu, bo to ono weryfikuje głód w ciągu dnia. Należy je zjeść najpóźniej 2 godziny po przebudzeniu. Kolacja natomiast najpóźniej 2 godziny przed pójściem spać. Doradzałabym węglowodany zjadać do godziny 17 żeby miały czas się strawić i nie odkładały w postaci tłuszczyku. Warto także zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych, które rozdymają i poza kaloriami nic nie wnoszą. Można je zastąpić wodą mineralną, herbatą ziołową lub zieloną. Także słodycze powinna Pani zastąpić owocami lub orzechami. Są to również świetne przekąski w ciągu dnia. No i pamiętać należy o błonniku, który wyczyści przewód pokarmowy, czyli warzywa, które się da ze skórką i najlepiej surowe, pieczywo i produkty z niego najlepiej z pełnego ziarna, ryż brązowy. Pszenicę warto zamienić na inne zboża jak jęczmień, owies czy orkisz. Tłuszcze zamieniamy na oliwę z oliwek lub olej rzepakowy. Zamiast smażenia wybieramy gotowanie lub duszenie albo pieczenie. Tyle z rzeczy ogólnych. Jeśli poszukuje Pani indywidualnej diety dla siebie zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Aby schudnąć należy regularnie ćwiczyć i zmienić swoje nawyki żywieniowe, tzn:
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty
- ograniczenie mięsa
- spożywanie roślin strączkowych
- zamiana białego chleba na chleb pełnoziarnisty
- zamiana słodkich napojów i soków na wodę i zieloną herbatę.
- spożywanie warzyw do każdego posiłku
- zamiana słodyczy na owoce, suszone, owoce, orzechy

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska