Chemioterapia - czy reakcje na leczenie są prawidłowe?

Witam ponownie.

W związku z trwającą chemioterapią pojawiają się u mnie kolejne pytania. 1) Jestem po pierwszym wlewie AT (przedoperacyjnym), 27 października - przez pierwsze dni czułam się dobrze, ale od niedzieli (31.10) mam ciągle jakieś kłopoty- raz zatwardzenia, raz biegunki (krótkotrwałe), trochę boli mnie gardło (gorączka 37,5 stopni - jednorazowo), bóle kości, złe samopoczucie - wiem, że to wszystko może się pojawiać. Moje pytanie jest takie: w a jakiej sytuacji należy pojechać do CO do lekarza, tak aby mój stan nie zagrażał życiu? Nie chcę zbędnie panikować, ani też zawracać lekarzom głowy, stad pytanie. 2) Mój drugi problem dotyczy miesiączkowania. W dniu pierwszego wlewy miałam jeszcze miesiączkę, skończyła mi się jak zwykle, natomiast martwi mnie, że dzisiaj, to znaczy 6 listopad, zaledwie po 10 dniach znowu dostałam miesiączki - czy jest to normalne podczas chemioterapii?

Nie wiem, bo wszędzie czytam o zaniku krwawienia, nie mogę natomiast znaleźć nic co by odpowiadało mojemu przypadkowi - czy powinnam wcześniej niż kolejny wlew (16 listopada) zgłosić się do lekarza prowadzącego? Proszę o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Uważam, że każda sytuacja zmiany pani stanu zdrowia, która Panią zaniepokoi jest powodem do konsultacji lekarskiej. Nie jest pani lekarzem, więc nie w Pani gestii leży różnicowanie stanów, które mogą być dla Pani groźne lub nie. Może Pani skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który jeśli wymagałaby tego sytuacja, skonsultuje się z lekarzami z CO.

Co do miesiączkowania - jest Pani po pierwszej dawce chemioterapii, co może wywoływać zaburzenia hormonalne. Zanik miesiączkowania zwykle następuje po jakimś okresie leczenia. Warto byłoby gdyby odwiedziła Pani ginekologa, który sprawdzi, czy teraz jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w leczeniu.