Chemioterapia i chłoniak grudkowy a niepokojące wyniki wątrobowe

Witam. Mąż przeszedł chemioterapię R-chop 8 kursów z powodu chłoniaka grudkowego (G3b) obecnie remisja. Ostatni wlew był 30 sierpnia 2013 roku. Niepokoją mnie wyniki wątrobowe Aspat-103 (15-37 norma), Alat- 155 (norma 10-45). Mąż cały czas zażywa ostropest plamisty 2 łyżeczki dziennie. Czy jest szansa, że wątroba się zregeneruje i czy długo to trwa? Pozdrawiam serdecznie ch.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wątroba z czasem ulegnie stopniowej regeneracji. Nie mniej jednak nie będzie się to działo na już. Organizm jest z pewnością bardzo osłabiony w związku z chemioterapią a przez to i zdolności regeneracyjne są obniżone.