Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chemioterapia i radioterapia w leczeniu raka złośliwego

WITAM MÓJ WUJEK MA RAKA ZŁOŚLIWEGO, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ MIĘDZY PŁUCAMI PODOBNO NIE DALEKO SERCA, JEST W WIEKU 62 LAT. POMÓŻCIE MI, CO MAMY ROBIĆ OGÓLE JEST W ŁODZI NA CHEMIOTERAPII, A POŹNIEJ MA BRAĆ RADIOTERAPIE I CZY MOŻE JEST COŚ SKUTECZNIEJSZEGO?, PROSZĘ O PORADĘ...
ponad rok temu

Margines wycięcia czerniaka

Leczenie czerniaka polega na wycięciu zmiany wraz z fragmentem (marginesem) zdrowej skóry. Jak duży jest to margines? Na to pytanie odpowiada dr Zbigniew Żurawski, chirurg onkolog.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry, nowotwór złośliwy płuca jest jednym z najczęściej występujących nowotworów w polskiej populacji mężczyzn. Leczenie operacyjne (w przypadku guzów możliwych do usunięcia metodą chirurgiczną), chemioterapia i radioterapia są w tej chwili najskuteczniejszymi metodami leczenia jakie zna medycyna. Jest to bardzo trudny okres dla pacjentów - zarówno fizycznie jak i psychicznie, gdyż organizm może bardzo źle znosić przyjmowaną chemioterapię. Nieocenione w tym okresie jest wsparcie psychiczne chorego przez najbliższych. To najlepsze, co mogą Państwo w tej chwili zrobić dla wujka. Najważniejsze, że jest pod stałą opieką onkologa i rozpoczął leczenie. Teraz należy mieć nadzieję, że prawidłowo na nie zareaguje i dojdzie do zahamowania procesu nowotworowego.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Witam , niestety nie mogę "poradzić" skutecznego leczenia choroby o nazwie "rak złośliwy między płucami". W tej lokalizacji chorób o początkowej nazwie rak może być kilkanaście a każdą z nich leczy się według innego schematu !!! Jeśli pacjent jest w Łodzi w ośrodku onkologicznym (jak mniemam) , tzn. jest pod dobrą specjalistyczną opieką i radzę korzystać ze wszystkich zaproponowanych form leczenia bo zapewne są one dla pacjenta najbardziej korzystne (innych się w onkologii nie proponuje) , pozdrawiam , zż Ps.przepraszam za zwłokę z odpowiedzią ale byłem na urlopie.

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy