Chemioterapia przedoperacyjna w leczeniu raka piersi

Witam, moja mam właśnie przechodzi chemioterapię przedoperacyjną. Miała guza o wielkości 2,7 cm i objaw tzw. "skórki pomarańczy". Przed podaniem 3 chemii lekarz badający mamę powiedział, że guz jest już palpacyjnie niewyczuwalny. W związku z tym mam pytanie, czy to dobrze, że chemia tak szybko podziałała na guza, czy w obecnej sytuacji mama ma lepsze rokowania? Czy to że guz zniknął ma wpływ na wyleczenie mamy, czy nie ma to znaczenia? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pozytywna reakcja na chemioterapię przedoperacyjną na pewno ma znaczenie dla rokowania. Dzięki temu po zakończeniu chemii będzie można wykonać radykalny zabieg operacyjny. Ostatecznie więcej na temat możliwości wyleczenia z choroby będzie można powiedzieć dopiero na podstawie materiału usuniętego w trakcie operacji.

Pozdrawiam serdecznie