Chemioterapia przy złośliwym raku piersi prawej

Witam. Moja mama ma 50 lat, wykryto u niej złośliwego raka piersi prawej. Będzie konieczna amputacja. ma za sobą cztery kursy czerwonej chemioterapii,dwa kursy słabszej chyba białej. Trzecia chemie miała dzisiaj dostać,ale lekarze nie podali jej z powodu wysypki na ciele. Wyniki miała dobre. Co spowodowało, że mama dostała wysypkę??? Bardzo się martwię o mamę. Proszę o szybką odpowiedz. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Wysypka może być wynikiem reakcji uczuleniowej na któryś z otrzymywanych leków, lub związana z innymi czynnikami, np pokarmowa. Z uwagi na fakt wstrzymania podania leków, przypuszczam, że lekarze ocenili ,że wysypka ma związek z podawanymi lekami