Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chirurgiczne usunięcie cysty

Witam Mam 30 lat i dziś chirurg potwierdził że mam cystę(to jest to samo co torbiel włosowata (pilonidalna)) i należy to usunąć chirurgicznie do kości. Objawy mam od dawna od ok 20 roku życia. Taki cykl 2 razy do roku Gdy rośnie to przy dotknięciu boli lecz gdy z niego wysączy się ropa z krwią (też trochę boli i szczypie) znika i mam spokój,na dłuższy czas. Pytanie czy udać się na zabieg usunięcia? Śląskie-jaki chirurg Z góry dziękuję za odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Przyczyny czerniaka

Czerniak to bardzo niebezpieczny nowotwór skóry. Może rozwijać się niepostrzeżenie. Jakie są przyczyny czerniaka? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam serdecznie,
TORBIEL PILONIDALNA ( inaczej: zatoka włosowa, torbiel krzyżowa, cysta pilonidalna czy krzyżowo-guziczna torbiel włosowa ) - objawy są charakterystyczne.
Najczęściej po leczeniu miejscowym (farmakoterapia) i ustapieniu objawów na kilka tygodni /miesiecy problem powraca. Dlatego leczenie farmakologiczne jest skuteczne zwykle na pewien czas. Jedynym leczeniem, który polecam ( a który, jest rozwiązaniem ostatecznym) jest wycięcie w granicach zdrowej tkanki.
Zwykle taki zabieg wymaga głebokiej penetracji podskórnej, dlatego najczęściej jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub dokrekosłupowym. Proszę zgłosić się do Chirurgicznej Poradni Jednego dnia - powinni rozwiązać watpliwości i sposób dalszego leczenia
Pozdrawiam, dr Wojciech Kawiorski

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety