Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chirurgiczne usunięcie pieprzyka na policzku

Witam, Mam pieprzyk na dolnej części policzka, dosyć duży, średnicy ok 1cm, chciałabym go usunąć chirurgicznie, jednak obawiam sie blizny a raczej bliznowca, gdyż po szczepionce na lewym ramieniu taki mi się zrobił, jakie istnieje ryzyko, że po wycięciu również może mi się zrobić ? Czy na twarzy występują bliznowce/blizny przerosłe? Ile czasu trwa gojenie się rany- tzn po ilu zniknie juz "czerwona szrama" ? Czy po takim zabiegu są jakieś powikłania?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Szanowna Pani Znamię jakie Pani opisuje należy usunąć chirurgicznie i zbadać histopatologicznie. Jeżeli znamię jest wycinane przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem , minimalizuje się ryzyko wystapienia widocznej blizny. Co do bliznowców - moga oczywiście wystapic na twarzy- jest to zależne od skóry. Zapewniam jednak ,ze istnieją skuteczne metody zapobiegania przerostowi blizny. Biorąc pod uwagę yzyko jaki niesie ze sobą duże znamię i powstanie małej blizny - proszę długo się nie zastanawiać:) Pozdrawiam Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam, ranki po usunięciu zmiany powinny zagoić się do 6-8 tygodni. Jeśli powstanie bliznowiec należy go ostrzyknąć sterydem.Jak powstanie blizna można ją usunąć za pomocą lasera, peelingów medycznych.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy