Chirurgiczne usunięcie pieprzyka na policzku

Witam, Mam pieprzyk na dolnej części policzka, dosyć duży, średnicy ok 1cm, chciałabym go usunąć chirurgicznie, jednak obawiam sie blizny a raczej bliznowca, gdyż po szczepionce na lewym ramieniu taki mi się zrobił, jakie istnieje ryzyko, że po wycięciu również może mi się zrobić ? Czy na twarzy występują bliznowce/blizny przerosłe? Ile czasu trwa gojenie się rany- tzn po ilu zniknie juz "czerwona szrama" ? Czy po takim zabiegu są jakieś powikłania?

Szanowna Pani
Znamię jakie Pani opisuje należy usunąć chirurgicznie i zbadać histopatologicznie. Jeżeli znamię jest wycinane przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem , minimalizuje się ryzyko wystapienia widocznej blizny. Co do bliznowców - moga oczywiście wystapic na twarzy- jest to zależne od skóry. Zapewniam jednak ,ze istnieją skuteczne metody zapobiegania przerostowi blizny. Biorąc pod uwagę yzyko jaki niesie ze sobą duże znamię i powstanie małej blizny - proszę długo się nie zastanawiać:)
Pozdrawiam
Ewa Rybicka