Chirurgiczne usuwanie górnej ósemki

Witam, 4 dni temu miałam chirurgicznie usuniętą prawą górną ósemkę. Niestety muszę usunąć również lewą dolną szóstkę. Zrobiła się torbiel, a ząb podobno nie jest do uratowania. dokucza mi ból i opuchlizna. Ile czasu powinnam odczekać od ekstrakcji ósemki?najchętniej zęba wyrwałabym już dziś:/ dodam, że po pierwszym zabiegu opuchlizna i dolegliwości bólowe już zanikają.za to szóstka daje się we znaki. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od stanu zapalnego przy dolnej szóstce, szybkości gojenia w przypadku ósemki i Pani własnych odczuć jeśli chodzi o obecną swobodę żucia prawą stroną.
Tutaj lekarz musi indywidualnie zadecydować - powinna być możliwość usunięcia zęba już teraz, szczególnie jeśli daje on dolegliwości bólowe. W przypadku znacznego stanu zapalnego, czasem dobrze jest najpierw uspokoić go antybiotykiem, a dopiero wtedy poddać się usunięciu zęba.