Chirurgiczne usuwanie ósemki u 22-letniej osoby

Witam, w piątek miałem usuwaną dolna prawą ósemkę. Miałem zakładane szwy. Rana goi się prawidłowo. Natomiast martwi mnie jedna rzecz, ponieważ oprócz nacięcia dziąsła gdzie znajdował się ząb mądrości, została również nacięta skóra pod szóstką i siódemką. Mam wrażenie, że właśnie w tym miejscu została zszyta skóra z policzkiem. Czy to normalny zabieg i po usunięciu szwów wszystko wróci do normy? Opuchlizna się jeszcze trzyma ale jest już niewielka i mało widoczna.

Witam.
Wydaje mi się, że chodzi o błonę śluzową, która została nacięta od ósemki w kierunku 7-ki i prawdopodobnie przesunięta nieco, by pokryć zębodół po ósemce. Może Pan mieć wrażenie że tkanki inaczej się układają w jamie ustnej. I tak czasami rzeczywiście jest. Ale nie przyszywa się tkanek do policzka. Gdy rana się zrośnie usunięcie szwów nie spowoduje powrotu tkanek na swoje miejsce.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

Przypuszczam, że nie chodzi o skórę, ale o błonę śluzową. W zależności od ułożenia zęba w kości, cięcie przebiega we właściwy sposób. Do czasu całkowitego wygojenia może Pan inaczej odczuwać dane miejsce. Proszę uzbroić się w cierpliwość, stosować do zaleceń lekarza oraz zgłosić się na wyznaczony termin wizyty.